Proč vlastně migrovat?
K pluginu jsem dostal doporučení, když jsem začal pracovat pro kolegu ze školy, na které studuji. Podle mě je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak vlastně přesunout instalaci WordPressu na jiný server. Plugin se hodí třeba i k provedení zálohy před aktualizací pluginů.
Export WordPressu
Nejdříve si daný plugin na migration samozřejmě nainstalujeme a aktivujeme. Přesný název pluginu je: All-in-One -WP Migration.
Vybereme si export, klikneme na „Exportovat do“ a vybereme „SOUBOR“. Trvání procesu tvoření samotného export souboru záleží na celkové velikosti webu.
Jakmile se proces dokončí, vyskočí velké zelené tlačítko „download“. Tam už asi víme, o co jde. Soubor tedy stáhneme. Export máme hotový. Zároveň po vytvoření export souboru se vytvoří záloha, kterou můžeme najít v „Zálohy“. Hodí se to například, když se člověk hrabe v pluginech, a něco tam pokazí.
Import WordPressu
Na čistém WordPressu (čerstvé nainstalovaný) nainstalujeme tentýž plugin. Tentrokrát ale vybereme „Importovat“, rozklikneme „Importovat z“ a vybereme soubor, který jsme si stáhli. Nebo ho také můžeme jednoduše přetáhnout do boxu „Drag & Drop“.
Jakmile se import dokončí, otevřeme si znova stránku, do které jsem prováděli import, ale přihlásíme se údaji, které jsme měli na WordPressu, ze kterého jsme prováděli export.
Záloha WordPressu
Jak jsem již zmínil výše, tak se plugin hodí i pro zálohovaní instalace WordPressu. Vybraná záloha se pak dá jednoduše obnovit.
PHP INI hodnoty
Jelikož v základu většinou máme velikost uploadu na web nastavenou na nízké hodnoty, můžeme si modifikovat soubor s nastavením PHP.
upload_max_filesize = 1000M
post_max_size = 1000M
V tomto případě jsou hodnoty 1000 MB (1 GB).
Jedna odpověď
Doporučuji kdyby někdo nevěděl jak nastavit php.ini
https://www.cloudytuts.com/tutorials/docker/how-to-set-php-options-for-wordpress-in-docker/